هویت بصری

تفکر بزرگ اصلی‌ترین لازمه برای ایجاد یک برند قدرتمند است. اندیشه‌ها و چشم‌اندازهای بزرگ برند یاتسام را ایجاد کرده است. برای این‌که یاتسام هویت و چهره‌ای متفاوت و قابل رقابت داشته باشد، بعد از بررسی رقبای خارجی و داخلی طراحی هویتی ساده و تاثیر‌گذار در دستور کار قرار داده شد. هویتی که از لحاظ بصری می‌بایست ماهیت برند را حفظ می‌کرد و در عین سادگی حرفه‌ای بودن خود را جلوه می‌داد. با اشکال و خطوط ساده‌ای که نمایان‌گر کار اصلی کسب‌وکار است و نشان‌گر المان باطری کامل و هم‌چنین تشک است که راحتی خواب را تداعی می‌کند.

لوگو فارسی

در وحله‌ی اول تایپ لاتین یاتسام طراحی شده است. تایپ فارسی این برند برگرفته از خطوط و نماهای تایپ لاتین طراحی شده است که هر دو در کنار هم همانگی بصری را تشکیل می‌دهند.

پالت رنگی اصلی

رنگ استفاده شده در برند یاتسام حاصل ترکیب رنگ های سبز و آبی است که به خاطر نزدیکی به رنگ آسمان و طبیعت حس آرامش فکری و روحی و راحتی را در طول شب به مشتری اتلاق می کند. رنگ دوم از پالت اصلی رنگ زرد طلاایی است که به دلیل ارتباط روانی با رنگ سبزآبی انتخاب شده و حس انرژی و نشاط در طول روز را به مشتری می رساند.

پالت رنگی ثانویه

در پالت رنگی ثانویه از رنگ آبی تیره که نماد آرامش و قدرت ، رنگ خاکی یادآور حس راحتی و فروتنی و رنگ سرخابی که نماد عاطفه وحس عشق است استفاده شده تا تمامیه این احساسات را مشتری عمیقا لمس نماید.

شعار سازمانی

تگ‌لاین و شعار برند یاتسام بیش‌تر بر روی احساس مشتری هدف تمرکز دارد. از آن‌جایی که مصرف‌کننده‌ی نهایی برای یاتسام خیلی مهم است، “شعار رویاهات زندگیت رو می‌سازه” به طور مستقیم خواسته تا با رویاهای مشتری آمیخته شود.

تناسبات

ست اداری