مراحل طراحی لوگو

درباره هویت بصری

در تحقیقات ابتدایی در سطح بازار ایران و هم‌چنین تحلیل محیط رقابتی، ضرورت طراحی هویت بصری برمبنای استراتژی رهبری بازار لازم دیده شد. لذا مالکیت و جسارت تمام در مجموعه نشان‌تجاری وارد شد. اولین و اصلی‌ترین مالک ائل‌مان تخم‌مرغ، برند نوین است. با توجه به حرفه‌ای بودن سبک خط تولید و نگاه بلندنظرانه مدیریت آن والا سازمان بر این باوریم که این خصوصیات حتما باید در هویت بصری نشان داده شود. برای این منظور از سبک طراحی حرفه‌ای مینی‌مال که امروزه اکثر غول‌های کسب‌وکار در سطح جهان از آن بهره‌ می‌برند، استفاده کردیم. با توجه به ارتباطات قوی بین مدیران برند نوین و مشتریان و همچنین راه‌آمدن این سازمان با مشتریان در نهایت استنتاج شد که ائلمان این موضوع حتما در هویت بصری اجرا شود. این مهم با القای شخصیت به نشان‌تجاری برند نوین تحقق خواهدیافت.
با وجود مزیت عالی کیفیت بالا همراه با قیمت مناسب، مطمئنا لبخند رضایت بر لبان مخاطبان برند نوین نقش می‌بندد. ائلمان لبخند را می‌توان در نشان‌تجاری پیشنهادی نظاره‌گر باشید.

رنگ سازمانی

القای خوش‌بینی و نگاه عمیق به مشتری شایان استفاده از رنگ زرد که در روان‌شناسی رنگ‌ها نماد خوش‌بینی و ثبات شخصیتی است، وارد هویت بصری برند نوین شد. خوش‌بختانه طبق بررسی تیم تحقیقات راجینا، این رنگ در هویت بصری رقبا کمیاب است. با این‌حال حتی درصورت بهره‌گیری رقبا از رنگ زرد،‌ برند نوین رنگ زرد را طوری به‌کار می‌برد که مالک آن می‌شود.

تایپوگرافی

پوزیشن استاندارد تایپ

لوگو و لوگوتایپ قابل تغییر نیستند. هیچ عنصر نام شرکت یا کادری نباید به آن اضافه کرد.
طراحی نوشته و رنگ‌ها هم قابل تغییر نیستند، مگر رنگ‌های مجاز.
تصویر یک کمپانی با یک‌پارچگی بصری‌اش به‌وجود می‌آید. خصوصا تقابل لوگو و تم‌های رنگی و تایپوگرافی فلسفه این برند را هم بیان می‌کند و ارزش‌هایی چون به روز بودن، خلاقیت، متناسب با محصولات و کیفیت را القاء می‌کند.

حریم و فضای خالی اطراف لوگو

Rate this page