مشاوره برندینگ

هر کسب و کاری، قبل از شروع فعالیت خود، یک چشم‌انداز، هدف و ارزش‌های مشخص از فعالیت‌های خود دارد که برای عملی شدن این اهداف و دستیابی به بهترین نتایج، نیازمند عملکرد درست و اصولی هستید. بدیهی است، داشتن عملکرد درست و اصولی با هدایت درست و در اختیار داشتن داده‌های بروز و اطلاعات دقیق میسر می‌گردد. در همین مرحله است که نیاز به مشاوره برندینگ مطرح می‌شود. اندازه کسب‌وکار شما هر چقدر که باشد و نیز نوع فعالیت شما (B2B یا B2C) در هر مدلی که باشد شما نیاز به رهنمودها و دانش یک فرد باتجربه و کاربلد در حوزه برندینگ و بازاریابی هستید. 

با نگاهی به نحوه عملکرد تمامی برندهای موفق در سراسر جهان متوجه می‌شویم که استراتژی تمامی آنها توسط یک مشاور برندینگ طراحی شده و بهترین تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها برای بهبود عملکرد آنان بکار گرفته شده است. کسب‌وکار شما نیز می‌تواند با همکاری با یک مشاور برندینگ و بازاریابی متخصص و باتجربه، بهترین نتایج‌ را کسب کنید.

ادامه این مقاله را بخوانید تا به طور کامل با خدمات برندینگ و اهمیت آن و نیز روش یافتن بهترین مشاور برندینگ را فرا بگیرید.

 

مشاوره برندینگ چیست؟

هر کسب و کاری به یک استراتژی دقیق و واقع‌بینانه، تکنینک‌های تبلیغاتی درست، آمار و تحلیل‌های درست از فعالیت رقبا و بودجه‌بندی مشخص و به طور کلی یک برنامه‌ریزی کلی و مطلوب برای تمامی فعالیت‌ها داشته باشد تا به نتایج مدنظر خود دست یابد. تنها با جود مشاوره برندینگ درست این امر به واقعیت تبدیل می‌شود. 

به زبانی ساده، مشاور برندینگ، تمامی مراحل برندینگ یعنی از خلق و راه‌اندازی برند کسب و کار شما تا دستیابی به اهداف بلند مدت همراه شما بوده و تمامی راهنمایی‌های لازم برای هموارسازی مسیر موفقیت کسب‌وکار شما را انجام می‌دهد.

اما لازم است بدانید که مسیر برندینگ به تمرکز، دانش و مهارت‌های بسیار زیاد و مهمی نیاز دارد. در واقع، نیاز به مشاوره برندینگ به محض اینکه خواستار رشد کسب‌وکارتان باشید مطرح می‌شود. پس، به علت اینکه تضمین کننده موفقیت یا عدم موفقیت مسیر فعالیت شماست از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

اهمیت مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ در واقع یک فرد متخصص و باتجربه‌ای است که حامی و همراه شما گشته و به طور کامل به شما تبیین می‌کند که چه قدم‌هایی باید بردارید، داده‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده و با مهارت کامل برایتان تجزیه کرده و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های شما و عملکرد رقبا، بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

راجینا کریتیوورکس با تیم متخصص و باتجربه‌ای که دارد می‌تواند همراه مورد اطمینانی برای شما گشته و شاه‌پر برند شما باشد. ارزش آفرینی و رضایت مشتریان، دغدغه همیشگی راجینا بوده است به همین دلیل آماده همراه همه‌جانبه شما در مسیر رشد و اوج گیری باشد.

 

مشاوره بازاریابی و برندینگ

بسیاری از افراد تفاوت کامل بین بازاریابی، برندینگ و تبلیغات مفاهیمی از این قبیل را متوجه نیستند و به همین دلیل ممکن است این مفاهیم را با یکدیگر یکسان در نظر بگیرید. اگرچه مفاهیم بازاریابی و برندینگ مکمل هم محسوب می‌شوند، از همدیگر متفاوت بوده و به کاربرد و مفهوم دقیق آنان باید توجه کنید.

در واقع، بازاریابی، برندینگ را بکار میگیرد تا به رشد بیشتری برسد. اما، نخست لازم است به مفهوم هریک بپردازیم تا جمله اول تبیین شود. 

به زبانی ساده، برندینگ به معنای شکل دهی یک هویت و شخصیت یکپارچه برای کسب و کار برای انتقال پیام، ارزش‌ها و وعده‌های خود به مشتریان است. برندینگ مجموعه‌ای از هویت‌ بصری، سمعی و ادبیاتی کسب‌وکار را شامل می‌شود. برای نمونه لوگو، طراحی‌ها و جینگل بخشی از برندینگ هستند.

منظور از بازاریابی، تمامی اقدامات ممکن برای ارتقا و فروش محصول یا خدمت ارائه شده است. بازاریابی می‌تواند شامل فعالیت‌های مختلفی همچون تحقیق بازار، کمپین‌های تبلیغاتی و برندینگ و… باشد. در واقع، بازاریابی با تدوین استراتژی و بکارگیری تاکتیک‌های مختلف برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و تبدیل آنان به مشتریان وفادار است.

می‌توان گفت اگر برندینگ نویسنده باشد، بازاریابی ناشر است. پس هر دو مکمل هم بوده و جهت رسیدن به هدف مشترکی بکار گرفته می‌شوند.

 

 

 

تعرفه مشاوره برندینگ

با توجه به نیازهای سازمان شما و نیز اقداماتی که مدنظر دارید هزینه مشاوره برندینگ می‌تواند متفاوت باشد. مشاوره برندینگ با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی همچون زمان مورد نیاز، تعداد افراد متخصص مورد نیاز، نوع پروژه، هزینه‌های جانبی، خدمات مورد نیاز و… محاسبه می‌شود. در راجینا کریتیوورکس نیز نخست با تشکیل جلسات اولیه آشنایی و درک کامل ارزش‌ها و پرسونای شما و نیز بعد از تکمیل فرم‌های لازم برای آشنایی کامل، یک استراتژی کلی برای فعالیت‌های پیش روی کسب‌وکار شما ارائه می‌شود. برای آشنایی بیشتر با فرآیند مشاوره برندینگ در راجینا کریتیوورکس می‌توانید با شماره 02128425919 تماس گرفته یا فرم موجود در سایت را تکمیل کنید.

 

شرکت مشاوره برندینگ

شما هر کسب‌وکاری با هر بودجه و ظرفیتی که داشته باشید، همکاری با یک تیم متخصص و حرفه‌ای در حوزه برندینگ و بازاریابی می‌تواند بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد. مشاور برندینگ با همراهی شما در طول مسیر رشد و پیشرفت، اقدامات درست را به شما نشان داده و مسیر اوج گیری برندتان را برای شما هموار می‌سازد. مشاور برندینگ تمامی داده‌های مربوط به حوزه فعالیت شما، وضعیت بازار، فعالیت رقبا، پرسونای مخاطب و نیز عملکرد کلی شما را جمع آوری کرده و با تحلیل آنها بهترین راهکارها را به شما ارائه می‌دهد. همچنین، برای عملی کردن این راهکارها و داشتن بهترین عملکرد در بهترین زمان و بهترین مکان شما را راهنمایی خواهد کرد.

تیم حرفه‌ای و باتجربه راجینا کریتیوورکس با در نظر گرفتن ارزش‌ و چشم‌انداز مدنظر شما، بروزترین ابزار و داده‌ها را بکار گرفته  با تلفیق ماهرانه خلاقیت و دانش، خالق و حافظ شخصیت، هویت و پیغام برند شما در همه حوزه‌های ارتباطی ممکن خواهد شد.

 

مشاوره دیجیتال برندینگ

در عصر حاضر، هر برندی بایستی در فضای دیجیتال حضور فعال و تاثیر گذاری داشته باشد. به همین دلیل موضوعات برندینگ، بازاریابی و… نیز در این فضا مطرح شده و لازم است به بهترین شکل ممکن بکار گرفته شوند. 

برخلاف دیجیتال مارکتینگ که به دنبال افزایش فروش از طریق بکار بردن استراتژی‌های تبلیغاتی در فضای دیجیتال است، دیجیتال برندینگ بر روی افزایش آگاهی از برند و ایجاد رابطه وفادارانه با مشتری تمرکز دارد. به همین دلیل به سهولت ارتباطات و برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان می‌پردازد. مشاور دیجیتال برندینگ، تیمی متخصص در حوزه طراحی و بازاریابی است که با طراحی هویت بصری شما در فضای دیجیتال (لوگو، وبسایت و طراحی محتواها) و نیز با مدیریت محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی، برندینگ شما را در محیط دیجیتال رقم می‌زند. در واقع، با انجام برندینگ دیجیتال، پیام شما به رساترین شکل به گوش مخاطبان رسیده و ارتباطات مشتریان با شما شکلی وفادارانه و صمیمی به خود می‌گیرد. 

 

مشاوره پرسونال برندینگ

داشتن مهارت و تخصص برای دستیابی به موفقیت کافی نیست! چون این تخصص و تجربه باید به نحو درستی به تعداد زیادی از مردم معرفی شود. همان‌طور که افراد محصولات و خدمات خود را به جذاب‌ترین شکل به مشتریان خود معرفی کنند تا فرصت فروش محصولات خود را بدست بیاورند، تخصص افراد نیز نیاز به معرفی درست و آگاهی‌سازی دارد. پرسونال برندینگ نیز به معنای ایجاد تصویری مطلوب از خود در اذهان مردم و خلق حس اطمینان و حرفه‌ای بودن است. 

مشاور پرسونال برندینگ با شناخت کامل نقاط قوت و ضعف شما، توانای‌های شما را رسانه‌ای کرده و برای برطرف کردن ضعف‌هایتان شما را راهنمایی می‌کند. این امر باعث می‌شود که شما در حرفه خود به خوبی شناخته شده و در نتیجه فرصت‌های شغلی بهتری دریافت کنید.

 

بهترین مشاوره برندینگ

بدون شک هر فردی با عنوان شغلی مشاور برندینگ نمی‌تواند همراه خوبی برای شما در مسیر شغلی باشد. چراکه دانش، ظرفیت‌ها، قدرت درک و تحلیل و توانایی منتورینگ افراد و نیز خصوصیات اخلاقی افراد متفاوت است. پس انتخاب یک مشاور برندینگ باتجربه و با درک می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. کسب اطلاعات کافی از پروژه‌های قبلی و توجه به داشتن درک متقابل در جلسه‌های اولیه می‌تواند کمک بسیاری در تجربه مشاوره برندینگ مطلوب داشته باشد. اساسی‌ترین فعالیت‌هایی که خدمات مشاوره برندینگ شامل می‌شود:

  • تدوین نام برند
  • خلق شعار برند
  • تبیین زبان و ادبیات برند
  • خلق شخصیت برند و جایگاه برند
  • طراحی هویت بصری 
  • طراحی هویت سمعی
  • تدوین استراتژی بازاریابی

 

نتیجه گیری

باید این واقعیت را پذیرفت که شما چه بخواهید و چه نخواهید برندینگ برای کسب‌وکار شما اتفاق خواهد افتاد. پس، یا باید کنترل برندینگ خود را بدست گرفته و آن را به مسیر مدنظر خود هدایت کنید یا به زمان واگذار کنید که قدرت تاثیرگذاری خود را به مرور از دست بدهد.  برند شما، تصور و حسی از کسب‌وکار شما در ذهن مردم است و برندینگ، فرآیند ایجاد و مدیریت این ادراکات است. بدیهی است این فرآیند فراتر از طراحی لوگو بوده و تعیین کننده سبک و روش انتقال تعهد و ارزش‌های شما به مخاطبان به بهترین وجه است.

دریافت مشاوره برندینگ به معنای همراه ساختن یک فرد متخصص و باتجربه با خود در مسیر پرفراز و نشیب موفقیت است. یک مشاور برندینگ ضمن تدوین شخصیت و هویت برند، تمامی ویژگی‌های شخصیتی برندتان را بر تمامی فعالیت‌ها منعکس کرده و برای دستیابی به بهترین نتایج، شما را راهنمایی می‌کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *